BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Multiplikaciniai filmukai vaikams sukelia epilepsiją! Pokemonai.

;

Pokemonai

Ar galėtumete pagalvoti kad populiarus multiplikacinis serialas vaikams “Pokemonai” 1997 metų gruodį apie tūkstančiui japonijos vaikų sukėlė kuo rimčiausius epilepsijos priepuolius??! Pokemonai, Pocket Monsters, Карманные монстры - tai išgalvotos būtybės iš kompiuterinio žaidimo, manga ir anime (japonų multiplikacija), kurias sukūrė japonas Satoshi Tajiri / Satosi Tadziri, 1996 metais.

Poveikis per pasąmone

Serialo skirto vaikams “Pokemonai” 38 serija “Computer Warrior Porigon” - angl., “Dennou Senshi Porigon” - jap., tapo tuo įžymi, kad 685 (kitais šaltiniais 618) japonų vaikai, pradedant 3 metų amžiumi, baigiant 58 metų amžiaus vyriškiu, buvo suvežti į ligonines, po epizodo, kuomet apie 5 sekundes televizorių ekranas keistėsi iš raudonos į mėlyna. Pasak Yomiuri Shimbun, Pokemonų transliacijos metu, 18:51 (6:51pm) vaikai pradėjo bėgti nuo televizorių, juos apėmė konvulsijos, atsirado pykinimas ir vėmimas, simptomai buvo panašūs į epilepsijos priepuolius. Vėliau, vakare, Japonijos žinių kanalams pranešant apie žinią ir pakartojus filmuko epizodą ir į ligonines buvo atvežta dar daugiau vaikų [šaltinis]. Apie 200 pacientų su epilepsijos simptomais pragulėjo ligoninėse daugiau kaip 24 valandas. Japonijos laikraščiai mirgėjo antraštėmis “Šokas nuo Pokemonų” (jap. ポケモンショック Покэмон сёкку?). Viso buvo pranešta apie 12 000 tokių atvejų. Pasak gydytojų “vaikai pasinėrė į transo būseną, panašią kurią sukelia hipnozė, kuri pasireiškė kvėpavimo sutrikimais, pykinimu ir prasta rega”.Tėvai prašė daugiau nerodyti Pokemonų. Gydytojai tokį polinkį vadina fotosensityvine epilepsija (labai jautrus besikeičiančiam vaizdui). Daktaras Yukio Fukuyama, paauglių epilepsijos ekspertas, sako, kad “televizinę epilepsiją” gali sukelti mirksinčios, raiškios spalvos. Kodėl juos taip stipriai paveikė?

Skirtingais tyrimų duomenimis, tokių vaikų, kurių apsauginės funkcijos sutrikę ir yra lengvai paveikiami panašaus ryškių spalvų kaitaliojimais, yra 6-9 %.

Dar senovės Romos imperijoje vergų sukamas puodžių ratas, ritmiškai atspindėdamas saulės spindulius buvo naudojamas kaip priemonė įvedimui į transo būseną ir sukeldavo epilepsiją. 1934 metais ADRIAN ir MAITHEWS nustatė, kad šviesos mirksėjimas smegenų alfa bangų dažniu įtakoja žmones.  Vėliau nustatė, kad 3-4 % sveikų tiriamųjų patirdavo galvos svaigimą, dusulį, kartais net netekdavo sąmonės [šaltinis]. Paskutiniu metu vis daugėja fotosensityvinės epilepsijos atvejų. Tai susiję ir su vis labiau naudojamomis psichotroninėmis visuomenės poveikio priemonėmis.

Televizorius - pats geriausias įrankis tokioms poveikio priemonėms. Visų svarbiausia - žiūrovo atstumas nuo ekrano. Pingantys televizoriai, marketingas, materializmas vis labiau pasitarnauja didelės įstrižainės televizorių įsigijimui. Butai - vis mažesni. Taip žiūrovai, ypač vaikai, tiesiog prilipę prie televizorių ir jiems poveikis stipriausias. Nuovargis ir alkoholis gali sustiprinti neigiamą tokio programavimo ir poveikio per televiziją poveikį.

Tačiau ar niekas nežinojo apie sąmonės tiesioginį ir netiesioginį poveikį?

1995 metais ABCNews paskelbė šviesos poveikio tyrinėjimų žmogaus psichikai chronologiją:

Tėveliai, būkite budrūs ką rodote savo mažiesiams… Pabandykite paieškoti senų gerų širdingų multiplikacinių filmukų ir vengti moderniųjų Šrekų ir kt. žemo lygio kūrinių, kurių vienintelė turinio kokybė išreiškta tik surinktų milijonų skaičiumi.
Pabusk, nemiegok…

Poveikis vykdomas ir per garsą

Pikachu - labiausiai žinomas Pokemonas
Pikachu - labiausiai žinomas “Pokemonas”

Nuorodos:

Rusų kalba:

Телевизор и эпилепсия. (Саша Шерман)

ФОТОСЕНСИТИВНАЯ ЭПИЛЕПСИЯ, Фомичев С.И. 1995 г.

Labai neblogas referatas rusu kalba apie garso, triukšmo, ultragarso poveikį:
Проблема обеспечения безопасности человека при воздействии звуковых и световых эффектов kopija

Итальянские ученые обнаружили причину мультипликационной эпилепсии у детей

От «Покемона» эпилепсия может быть только у родителей (Ольга САПРЫКИНА. Марина АНИКЕЕВА. — 20.12.2000)

Anglų kalba:

Labai geras straipsnis
The Pokémon Panic of 1997 (by Ben Radford)

Pokemonų skandalai, zionizmas ir net kūdikio mirtis susijusi su šia industrija (angl.)
A Decade of Pokemon Scandals

Nebloga apžvalga įvairiais Pokemonų aspektais (religinis, RAP, erotinis, pornografinis). Nuorodoje nėra “pavojingų” paveikslėlių.
Eight terrible things that Pokemon wrought

Apie smurto scenas ir kt. Pokemonuose. Content: Cuddly death-monsters are taking over; Origins; Sacriligious Pokemon; Pokemon Epilepsy Shock; Geller Sues Pokemon (Uri Geller, “Michael Jackson’s best friend”)
Pokemon. Movie violence is a watered-down version of real violence…

CNN: Cartoon-based illness mystifies Japan

some details about Japanese Episode 038. The Simpsons. South Park

Išsamus straipsnis:
Pokemon Panic. Just before Christmas 1997, tens of thousands of Japanese schoolkids tuned in to watch the latest TV episode…, straipsnio kopija 1,
2, google cache kopija

Rodyk draugams