BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Moksliniai įsitikinimai arba mąstymas vienoje plokštumoje

Moksliniai įsitikinimai arba mąstymas vienoje plokštumoje

Užtenka kartoti senas klaidas! Laikas daryti naujas

Įsitikinimams, o ypač moksliniams, būdingas polinkis į kraštutinumus ir cholerišką nepastovumą. Mąstome vienoje plokštumoje: jei kažkas klaidinga, tai priešingybė teisinga. Mokslas taip ir vystosi tarytum dviejų priešiškų mokyklų kova. Teisingausias paprastai esti trečiasis kelias, tačiau jo autoriai uoliai ignoruojami. Tokia kvailystė naudinga ir netgi turi savo filosofinį pagrindą.
Pavyzdžiui, „neigimo-neigimo“ dėsnis. Prieškariniame logikos vadovėlyje randu: „Iš dviejų teiginių vienas teisingas, kitas klaidingas, o trečio negali būti“. Ar ne nuostabus perlas? O mes tikime, kad mūsų nesugebėjimas mąstyti - pasaulio tvarkos dėsnis!
citata iš N.Kurdiumovas - Protingas daržas (15 psl.)

Kodėl Jūs bėgate nuo Sėkmės

Sėkmė - tai visiškai nenaudingas dalykas. Sėkmė - tai problemos nebuvimas. Neįmanoma gelbėti ar padėti prieš tai nesukūrus problemos. Žmonės, neturėdami problemų, nepirks ir jūsų pagalbos. Žemdirbys, įvaldęs Gamtos technologiją, tampa nepriklausomas ir laisvas. Su tokiu neuždirbsi. Tokia žemdirbystė nenaudinga jokiai valstybei.
Kodėl amerikiečių žemės ūkio pramonė užkariavo beveik visą pasaulį ir netgi kai kurias Tolimųjų Rytų šalis, kuriuose žemdirbystės metodai buvo visiškai kitokie? Labai paprasta: valdžios struktūros turtėja iš įteisintos prekybos apyvartos. Chemikalai, trąšos ir technika - tai milijardinė apyvarta.
Visuomenė gyvena prekybos problemomis. Mūsų pasaulis atrodo gana kurioziškai: kažkas nuolat kuria problemas, gąsdina kitus ir siūlo pagalbą, ir visi paklusniai iškrato savo kišenes. Nereikia būti išminčiumi, kad suprastum, jog visos pagrindinės problemos yra dirbtinai sukurtos. Medicina, norėdama iš tikrųjų gelbėti, turi turėti labai rimtų ligonių. Kariškiams, kad galėtų kariauti, reikalingi karai, ir jie tik dėl to kyla. O ar daug nusikaltėlių tapo normaliais žmonėmis policijos darbo dėka?..
Spaudai reikalingos sensacijos ir konfliktai, ir ji išpučia juos, kiek tiktai gali. O kai neranda, tai išgalvoja. Daug pigiau sukurti mokslą negu prarasti valdžią ir gamybą. Ne taip seniai nuostabiai gyvenome, visiškai nekreipdami dėmesio į natūralų kūno kvapą, ir netgi pleiskanos nebuvo įvardintos kaip didžiulė nuodėmė. Nenustebčiau, jei mūsų anūkai vengs bet kurio tipo, kuris nebus pašalinęs nuo savo kūno plaukų! Nė kiek nesusimąstydami, mes sukamės kaip voverės rate: vienų „problemų“ sprendimas sukuria kitas, o mes mokame ir mokame, ir mokame už jas. „Suvalgęs mėsainį, ledų ir traškučių (!) nepamiršk kramtomosios gumos Dirolkids ir Mezin nuo skrandžio negalavimų, Galsten kepenų sutrikimams šalinti ir Bitnerio balzamo, o paskui vėl gali nuodytis traškučiais ir pirkti vaistus. Įdomu, kam reikalingas Sveikų plaukų centras? Greitai atsiras ir Maloniai kvepiančių pažastų centras, netoli ir iki Gydomosios degtinės centro. Alpdami nuo reklamos rūpestingumo negalime išvysti naujo „mokslo“ naudos gavėjų.
citata iš N.Kurdiumovas - Protingas daržas (25 psl.)

Официальный сайт Н.И.Курдюмова
Н.И.Курдюмов - 12 книг для огородников и садоводов

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Privaloteprisijungti, kad galėtumėte parašyti komentarą.